0

اسنپدراگون 888 پلاس با هسته کورتکس X1 سه گیگاهرتزی مشاهده شد

معمولا کوالکام تراشه‌های پرچمدار خود را با کمی بهبود نسبت به نسل قبلی و پسوند پلاس راهی بازار می‌کند تا شرکت‌های سازنده گوشی و تبلت از آن بهره ببرند. چندی پیش بود که کوالکام اسنپدراگون 888 پلاس را معرفی کرد و اکنون نتایج گیک‌بنچ آن به بیرون درز کرده است. در نتایج گیک‌بنچ آمده که فرکانس هسته ایکس وان روی ۳ گیگاهرتز تنظیم شده است.

تغییر بزرگ در مقایسه با اسنپدراگون 888 معمولی به عملکرد هسته کوتکس ایکس وان برمی‌گردد که ظاهرا کوالکام با اورکلاک این هسته توانسته فرکانس کاری آن را از ۲.۸۴ گیگاهرتز در مدل معمولی به ۳ گیگاهرتز در نسخه پلاس برساند. این آزمایش نشان می‌دهد که چهار هسته کم مصرف کورتکس A55 با فرکانس ۱.۸ گیگاهرتز در کنار سه هسته Cortex-A78 با عملکرد بالا و فرکانس ۲.۴ گیگاهرتز قرار دارد. تراشه اسنپدراگون 888 پلاس در آزمایش تک هسته‌ای توانسته امتیاز ۱۱۷۱ را بدست بیاورد و در چند هسته‌ای نیز موفق شده ۳۷۰۴ را کسب کند. این امتیازات مطابق تنایج دیده شده از دستگاه‌های مجهز به اسنپدراگون 888 است.

gsmarena 001 7 - اسنپدراگون 888 پلاس با هسته کورتکس X1 سه گیگاهرتزی مشاهده شد


سال گذشته نیز بعد از معرفی اسنپدارگون ۸۶۵ پلاس که نمونه بهبود یافته اسنپدراگون ۸۶۵ بود تنایج منتشر شده عملکرد یکسانی را نشان می‌داد و تفاتی در دو تراشه دیده نمی‌شد. تغییر دیگری وجود ندارد و همانند نسل قبلی یعنی اسنپدراگون ۸۶۵ پلاس که تنها شاهد افزایش فرکانس پردازنده گرافیکی و بهبود تراشه FastConnect 6900 بودیم، امسال هم تغییر خاصی دیده نمی‌شود و کوالکام به ترکیب تیم برنده دست نزده است. به هرحال اطلاعات بیشتری در هفته‌های آتی از این پردازنده منتشر می‌شود و باید منتظر ماند چیز جدید در آستین کوالکام وجود دارد یا خیر.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید